Korkové podlahy

Korkové podlahy

Korek je výjimečný materiál. Kromě své univerzálnosti – nespočtu možností použití a dekorativním vlastnostem patří k jeho největším přednostem bezvadná izolace, pružnost, nepropustnost a odolnost. Korek je přírodní materiál, který nepohlcuje ani nepřitahuje prach – je antistatický a hypoalergenní

Chtějte korkovou podlahu 
6× ANO PRO KORKOVOU PODLAHU 

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat váš dům, byt nebo kancelář? Přemýšlíte o vhodné podlahové krytině? Zkuste chvilku přemýšlet o korkové podlaze. Korek se vyznačuje stejnou životností a cenovou hladinou jako podlaha dřevěná. Má však oproti dřevěným prknům a dalším podlahovým krytinám mnoho výhod. 

Korkové podlahy byly oblíbené v domácnostech i na veřejných místech po celém světě už od 50. let 20. století. Na počátku 21. století zažívají svůj comeback. Korek má výjimečnou strukturu s výjimečnými vlastnostmi. 

1.) Izolace 
Korek je nejlepším přírodním izolantem. U korkových podlah oceníte především izolaci tepla a vibrací (viz. Pružnost). Korkové podlahy pomáhají zabránit úniku tepla a tím šetří vaši kapsu. A spolehlivě izolují i zvuk. Korkové desky se už běžně používají na stěny na odzvučení různých zkušeben aj. 

2.) Pružnost 
Díky jedinečné stavbě buněk tvořící korek je korková podlaha ideálně pružná. Stlačíte-li korek, stlačíte i plyn obsažený v korkových buňkách. Po uvolnění napětí se buňky vrací do původního stavu, aniž by se zdeformovaly. Právě proto jsou korkové podlahy hojně využívány nejen v bytech, ale také na mnohých pracovištích. Budete-li chodit jeden den po dlaždičkách a druhý po korkové podlaze, pocítíte značný rozdíl. Každým krokem po korkové podlaze šetříte své kosti a klouby. Korková podlaha částečně odpruží nárazy, které by jinak nepříznivě ovlivňovaly klouby a kostru. 

3.) Nepropustnost 
Opět díky unikátním vlastnostem korkových buněk jsou nejen korkové podlahy, ale veškeré korkové výrobky nepropustné. Korek je obecně označován za materiál, který nepodléhá hnilobě. Proto i podlahy ve veřejných budovách, které při každém dešti i sněhu dostávají zabrat, vydrží dlouho. 

4.) Odolnost 
Korek je vysoce odolný proti oděru. Pokud je však na něm po dlouhých létech vidět jisté opotřebení, stačí jeho povrch zbrousit, znovu nanést ochranné vrstvy a bude sloužit ještě mnoho let. 

 

5.) Barevná rozmanitost 
Korková podlaha nemusí mít pouze svou přírodní barvu. Zvolte si korkovou podlahu v té barvě, která se hodí do vašeho interiéru. Vybírat můžete téměř v celém barevném spektru. 

6.) Zdravé domácí prostředí 
Korková podlaha je antistatická a hypoalergenní. Co to pro vás znamená? Při tření korku, nebo jeho přítomnosti u elektrospotřebičů nevzniká statická elektřina. Podlaha (a všechny ostatní korkové výrobky) nepřitahuje a díky své struktuře ani nepohlcuje prach. Není tudíž náročná na úklid. Stačí ji setřít vlhkým hadrem nebo přejet luxem a máte vystaráno. Korková podlaha je vhodné jako podlahová krytina do celého bytu i kanceláře. 

Přesvědčili jsme vás, že se vyplatí o korkové podlaze přemýšlet? Pokud ano, kontaktujte náš tým. 

S výběrem podlahy vám rádi poradíme. Nabídneme vám ideální řešení pro váš domov či firmu, provedeme předběžnou kalkulaci, celý projekt zrealizujeme a poskytneme i další servis. 

• LIKOR (PORTUGALSKO) - korek podlahový ,obkladový. Přírodní i lakovaný do Vašich domovů. Tlumí hluk, tepelně izoluje. 

• KORKOVÁ PLOVOUCÍ PODLAHA - Druh přírodní, předlakované,olejované. 

• KORKOVÉ ROLE 
 

Výhody korku:

- tepelná a zvuková izolace 
- reguluje vlhkost 
- trvanlivost 
- snadná údržba 
- přírodní a šetrné k životnímu prostředí 

Používané korkové podlahy: LIKOR,KOREK JELÍNEK , HARO